Chwilowy problem czy impotencja?

black and white couples picture
black and white couples picture


Stresujący tryb życia, duża ilość problemów, depresja, używki, zmiany hormonalne i choroby, obawy przed niechcianą ciążą partnerki lub przed niewystarczającym zaspokojeniem jej potrzeb – to niektóre aspekty mogące prowadzić do impotencji wśród mężczyzn.

Impotencja to, najłatwiej mówiąc, problem z erekcją lub ejakulacją. Zaburzeniem tym dotknięci są głównie mężczyźni powyżej 50. roku życia. Jednak nie jest to regułą, ponieważ problem dotyczy także młodych mężczyzn, którzy mogą pochwalić się bogatym życiem seksualnym już. Przyjmuje się, że średnio 1 na 10 mężczyzn w przedziale wiekowym 21-75 lat ma zaburzenia związane z erekcją.

Rodzaje impotencji

Istnieją różne rodzaje impotencji, m.in. zaburzenia płodności, zaburzenia związane z erekcją, bądź trudności z osiągnięciem orgazmu i wytryskiem. O impotencji mówimy, gdy podczas zbliżenia nie dochodzi do pełnego wzwodu, penis nie jest wystarczająco twardy lub gdzy mimo wielu starań obojga partnerów stosunek nie jest zwieńczony ejakulacją. Częstym problemem jest także przedwczesny wytrysk, który nie pozwala w pełni wykorzystać intymnej sytuacji i kończy zbliżenie za wcześnie. Cierpiący na impotencję skarżą się również małą ilością spermy podczas ejakulacji, a także tzw pl.wikipedia.org. wytrysk miękki, gdy szczytowanie następuje po uprzedniej utracie wzwodu przez mężczyznę.

W związku z impotencją może dojść do spadku pobudzenia seksualnego, a nawet do braku chęci na zbliżenia. Impotencja może prowadzić do depresji, spadku poczucia własnej wartości lub niepewności w kontakcie fizycznym z partnerką, kryzysu w związku lub nawet jego rozpadu. Większość mężczyzn wstydzi się mówić o tym problemie, lub udać się do specjalisty, co jest niepoprawną praktyką. Coraz więcej panów cierpi na tę dolegliwość, a współczesna medycyna potrafi w łatwy sposób temu zaradzić.

W związkach, zarówno tych długoterminowych, jak i na początkach, bardzo ważna jest bliskość i intymność. Bowiem nie tylko od charakteru i wyglądu zależy, czy dwie osoby zapragną być razem i… więcej

Najlepsze rozwiązanie problemów z erekcją!

Rate this post