Sposoby na szybszy metabolizm

close up on healthy dish ingredients
close up on healthy dish ingredients


Po zakończeniu następnej diety oczekujemy że skutki odchudzania będą długo widoczne. Niestety najczęściej po krótszym albo dłuższym okresie czasu waga wraca do stanu poprzedniego lub wręcz jest wyższa. To tak zwany efekt jo – jo. Jeżeli już przestrzega się narzuconych sobie reguł dotyczących zdrowego trybu życia i w dalszym ciągu uprawia jakieś ćwiczenia gimnastyczne to powrotu kłopotów raczej nie trzeba się obawiać. Niestety nie w każdej sytuacji się tak dzieje a organizm obciążony wcześniejszą dietą a niekiedy i głodówką pracuje coraz ciężej i wolniej, magazynuje tłuszcz przez co znów się tyje.

Przebieg diety – jak przyśpieszyć metabolizm?

Podczas stosowania diety na początek traci się dużo na wadze bo ubywa wody z organizmu ale z nierzadko kilogramów ubywa coraz mniej a z czasami przestajemy zupełnie chudnąć. Dzieje się tak dlatego że organizm zaczyna magazynować zapasy tłuszczu i energii potrzebne do jego przetrwania Po przekroczeniu tej granicy zaczyna się wyniszczanie organizmu. Można przyspieszyć metabolizm w bardzo zwyczajny sposób pl.wikipedia.org. Trzeba zmienić wyłącznie niektóre nawyki żywieniowe i styl życia. Na 100% powinno się zrezygnować ze spożycia tłuszczów i węglowodanów na rzecz warzyw. Warzywa mają dużo błonnika który pęcznieje w żołądku i daje poczucie sytości. Warzywa są także bardzo cenne ze względu na witaminy w nich zawarte. Odchudzanie poza diety i sportu może być wspomagane przez tak zwane spalacze tłuszczu. Spalacze tłuszczu to nie tylko preparaty chemiczne ale też niektóre produkty spożywcze. żeby przemiana materii była intensywna wymagany jest magnez który pobudza działanie enzymów odpowiedzialnych za „spalanie” tłuszczu. Magnez występuje w wodzie mineralnej, orzechach, kakao, kawie i wielu innych. Bez niego organizm nie ma możliwość dobrze pracować.

Witamina C a odchudzanie

Innym „spalaczem” jest witamina C występująca w wielu owocach. Jej brak ma możliwość doprowadzić do szkorbutu. Dzięki witaminie C jesteśmy bardziej ożywieni, mamy zdrowy wygląd a głównie mamy zwiększoną odporność na różnorakie infekcje. Wszelkie te czynniki wpływają na chudnięcie gdyż odbywają się kosztem rozkładu tłuszczu. Za przemianę materii odpowiedzialna jest również tarczyca. Tarczyca wytwarza hormony które decydują o procesie przemiany materii. żeby ona działała prawidłowo potrzebna jest dawka jodu którą znajdujemy w owocach morza, rybach, mleku.

fresh lemon water to reduce weight

Wpływ karnityny na utratę wagi

Jako spalacze tłuszczu uważa się również karnitynę która jest projektowania poprzez organizm w nieznacznych ilościach i w momencie gdy występuje jej większe zapotrzebowanie musi być dostarczana w postaci tabletek. Karnityna sprawia zamianę tłuszczu w energię która następnie wędruje do mięśni i tam się utlenia. Najlepszym źródłem karnityny jest mięso. Do naturalnych spalaczy tłuszczu powinno się wiesiołek a konkretnie olej z wiesiołka. Bardzo istotnym czynnikiem tego oleju są kwasy tłuszczowe nienasycone które powodują że przemiana materii jest szybsza. Organizm nie jest zdolny do tworzenia nienasyconych kwasów tłuszczowych więc muszą być one dostarczane z pożywieniem. Niedobór tych kwasów prowadzi do zaburzeń przemiany materii a co za tym idzie do nadwagi i tycia.

Rate this post