Zalecenia przy zaparciach dla osób chorujących na porfirię

Adult taking pill from the bottle 1
Adult taking pill from the bottle 1


Żywność bogata w błonnik pomaga przy zaparciach oraz utrzymuje na dłużej poziom węglowodanów w organizmie. Błonnik przyczynie się do spowolnienia wchłaniania węglowodanów, dostarczając źródło węglowodanów na dłuższy czas.

Żywność bogata w błonnik to świeże owoce i warzywa, płatki pełnoziarniste, otręby, płatki owsiane. Żeby zwiększyć skuteczność działania błonnika pij dużo wody w ciągu dnia https://pl.wikipedia.org/wiki/Labetalol. Zalecenie żeby pić osiem szklanek wody dziennie jest słuszne ale na początek pij tyle ile możesz lub potrzebujesz.

Aktywność i regularne uprawianie sportu są bardzo pomocne w przeciwdziałaniu zaparciom.

Jeśli mimo zastosowania tych wskazówek zaparcia się nasilają, poradź się swojego lekarza.

Zostały dołożone wszelkie starania, żeby treści zawarte w tej ulotce były ścisłe. Jednak ta ulotka przeznaczona jest tylko dla pacjentów, aby pomóc im w interpretacji informacji, które otrzymali od swojego lekarza. Pacjenci nie powinni w żadnym przypadku polegać na tych informacjach bardziej niż na informacjach otrzymanych od swojego lekarza pl.wikipedia.org. Lekarze i pacjenci powinni podejmować decyzje biorąc pod uwagę przypadek indywidualny.

Różne okoliczności i upływ czasu mogą spowodować, że niektóre z informacji zawartych w tej ulotce mogą by nieodpowiednie dla indywidualnych pacjentów.

Rate this post